custom-header

Małe trik pielęgnacyjne przed balem sylwestrowym

Małe trik pielęgnacyjne przed balem sylwestrowym

Perfekcyjny wygląd w tę wyjątkową noc wcale nie musi wiązać się z długimi chwilami spędzonymi przed lustrem. Ostatniego wieczoru przed wyjściem na bal sylwestrowy warto zastosować mały trik. Otóż zamiast maseczki można nałożyć grubą warstwę kremu przeznaczonego do przyspieszania gojenia się ran.

Tego typu krem pokrywa skórę warstwą ochronną zapobiegającą utracie wody oraz nawilża ją,. Dzięki temu na drugi dzień cera jest bardziej promienna oraz wypoczęta. Przy takim pielęgnacyjnym triku istotne jest, aby go zastosować testowo na dwa tygodnie przed wielkim wyjściem. W ten sposób przekonamy się jak reaguje skóra.

Paniom, które chcą ukryć oznaki przemęczenia poleca się w sylwestrowe popołudnie wykonanie mroźnego masażu. W tym celu wystarczy zawinąć w gazę kilka kostek lodu i przez kilka minut masować twarz okrężnym ruchami. Taki zabieg znakomicie poprawia ukrwienie skóry i nadaje jej zdrowszy wygląd. Ekspertka podpowiada również jak przygotować cerę przed samym położeniem makijażu. Dla skóry suchej i odwodnionej polecane jest zastosowanie bogatego w kwas hialuronowy i glicerynę serum nawilżającego. Z kolei na skórę tłustą lub mieszaną warto położyć koncentrat matujący i zwężający pory. Zastosowanie takiej „bazy” pod makijaż sprawi, że podkład rozprowadzi się łatwiej i precyzyjniej, zaś sam makijaż będzie bardziej trwały.

No comments.