custom-header

Kosmetyki dla skóry atopowej

Kosmetyki dla skóry atopowej

Jeśli cierpisz na atopowe zapalenie skóry (AZS), to Twoja skóra wymaga odpowiedniego traktowania i pielęgnacji specjalnymi środkami. AZS cechuje nadwrażliwość, nadmierne złuszczania, wzmożone rogowacenie mieszkowe, skłonność do reakcji alergicznych i przesuszenie skóry.

W okresie zaostrzeń skóra atopowa wykazuje objawy różnie nasilonego stanu zapalnego. Podstawą pielęgnacji w tym wypadku jest ochrona i uzupełnianie płaszcza lipidowego, który zapobiega utracie wody.Dermokosmetyki dla skóry atopowej zawierają delikatne substancje nawilżające i natłuszczające skórę. Zmagając się z takimi dolegliwościami, do pielęgnacji możemy używać między innymi dermokosmetyków marek takich jak: Bioderma, Mustela, Eucerin, Emolium, Atoperal, a także specjalistyczne linie Ziaja Med i Pharmaceris E.

Wśród ich asortymentu można znaleźć emulsje i płyny do kąpieli, balsamy oraz kremy do twarzy i ciała. Pamiętajmy, że w przypadku osób cierpiących na takie schorzenia nie jest wskazane stosowane tradycyjnych kosmetyków ze względu na to, że substancje w nich zawarte mogą podrażniać ich skórę.

No comments.