custom-header

Dermokosmetyki do walki ze zmarszczkami

Dermokosmetyki do walki ze zmarszczkami

Mimo że żadne kosmetyki nie są w stanie usunąć już istniejących zmarszczek, to warto stosować preparaty, które spowolnią proces ich powstawania. Dobrze dobrane dermokosmetyki przeciwstarzeniowe wykazują takie właśnie działanie oraz dodatkowo przyczyniają się do ogólnego stanu poprawy kondycji skóry.

Skuteczna walka z upływającym czasem wymaga poznania głównych przyczyn wystąpienia na skórze zmarszczek. Otóż wraz z mijającymi latami komórki skóry tracą na zdolnościach regeneracyjnych i mają problemy z właściwym funkcjonowaniem. Skóra nie radzi sobie już tak dobrze z zatrzymywaniem wody, dlatego też poziom jej nawilżenia spada. W bardzo dużej mierze proces powstawania zmarszczek przyspiesza oddziaływanie na skórę promieniowania UV.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki sprzyjające starzeniu się skóry, w efektywnej walce ze zmarszczkami należy skupić się na trzech rodzajach działań. Otóż po pierwsze chodzi o regenerację. W tym celu trzeba stosować dermokosmetyki zawierające składniki odżywcze. Po drugie – o nawilżanie, dlatego potrzebne są produkty pozwalające na skuteczne zatrzymanie wody w naskórku. Po trzecie o działania fotoprotekcji, stąd potrzeba stosowania przez cały rok dobrze dobranych do potrzeb konkretnej skóry kremów z filtrem.

Innowacyjnym sposobem intensywnej regeneracji skóry jest zastosowanie Matricium® – pierwszego wyrobu medycznego klasy IIA, który dostarcza komórkom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, tworząc im optymalne środowisko do odbudowy, dzięki czemu procesy regeneracji zachodzą szybciej i efektywniej.

No comments.